Avšak to, čo väčšina ľudí neberie do úvahy, je to, že snaha byť manažérom nie je rozhodnutím, ktoré sa má urobiť ľahko. Vstupovanie do manažmentu si vyžaduje úplne iný súbor zručností a len preto, že niekto je dobrý v tom, čo v súčasnosti robia, nezabezpečuje, že urobí dobrého manažéra.
Vzhľadom na túto hádanku, ako sa rozhodujete, či manažment je správny kariérny krok pre vás? Opýtajte sa sami seba na to.

podnikatel
 
OTÁZKA 1: VAŠE CIELE?
Premýšľali ste o tom, kam sa chcete za posledných päť rokov pozrieť? Ak nie, teraz je ten správny čas na posúdenie toho, čo skutočne chcete z vašej kariéry. Ako si niekto myslí, že sa dostane do manažmentu, je dôležité si položiť otázku, či chcete zostať v podnikovom svete, alebo či chcete naraziť na seba a podniknúť podnikateľské úsilie. Zatiaľ čo môžete nakoniec spravovať ostatných, ak začnete svoju vlastnú firmu, budete pravdepodobne sústrediť sa na iné dôležité otázky, ako je napríklad naučiť sa najnovšie digitálne marketingové taktiky a naštartovať investorov.

analýza

OTÁZKA 2: STE KONFLIKTNÝ?
Efektívne komunikačné zručnosti sú potrebné pre zvládnutie konfliktov na pracovisku, avšak toto je jedna oblasť, ktorú manažéri podľa všetkého chýbajú najviac. Štúdia od spoločnosti Robert Half Management Resources ukázala, že takmer každý tretí pracovník si myslí, že manažéri musia pracovať na komunikačných zručnostiach.

OTÁZKA 3: MÔŽETE MOTIVAŤ OSTATNÝCH?
Keď jediný, koho spravujete, je sám, môže byť ľahké motivovať. Sami sa viete najlepšie a presne viete, čo je potrebné, aby ste sa cítili inšpirovaní. Avšak, keď spravujete tím, ste zodpovední za motiváciu rôznych rôznych osobností.

obchodníci

OTÁZKA 4: DOKÁŽETE BYŤ SPRAVODLIVÝ ŠÉF?
Nikto nechce spravovať niekoho, kto dovolí, aby ich predsudky obkľúčili svoj názor na pracovisku. Zaobchádzanie s niektorými zamestnancami inak môže znehodnotiť tím, vytvoriť zlú vôľu a znížiť celkový výkon. Je veľmi dôležité, aby ste mohli všetkým svojim zamestnancom zaobchádzať spravodlivo a rovnakým súborom pravidiel, než vytvárať výnimky pre obľúbené osoby. Vytvorenie kultúry spravodlivosti a objektivity vedie k mnohým pozitívnym výsledkom.