V priebehu času začnú svetlá svietiť horšie kvôli zahmlievaniu skla a škrabancov. V tomto článku vám povieme, ako správne leštiť plastové predné svetlá auta a všimnite si niektoré nuansy.

světla

·         Najprv musíte zistiť počiatočný stav svetlometov a potom vybrať príslušné príslušenstvo. Odporúča sa odobrať kožu so zrnitosťou od 800 do 2000 – to je vhodné pre väčšinu prípadov. V prípade, že sú svetlá v hroznom stave, majú hlboké škrabance, mali by ste začať leštenie brúsnym papierom zrnitosti 600. V tomto prípade je potrebné vziať do úvahy, že je zvýšené riziko poškodenia reflektora a musíte byť veľmi opatrní.
 
·         Ak nechcete veriť vo svoje schopnosti a obávať sa pokazenia svetlometov – zvoľte brúsny papier zrnitosti 1500 budú menej náchylné k poškodeniu sklenených svetiel kvôli nesprávnemu leštenie.
 
·         Povinnou súčasťou je špeciálny lesk na sklo a svetlomety. Odporúčame tiež kúpiť ochranný lesk. Okrem toho budete potrebovať handry z mikrovlákna a voľný čas.

AKO SA POSTUPUJE pri LEŠTENí SVETLOMETOV?
 
·         Pred začatím procesu je potrebné očistiť svetlá a skontrolovať ich poškriabanie. Ak nejaké existujú, musíte použiť brúsnu podložku. Ak nie, potom choďte priamo na leštenie.
·         Najskôr je potrebné chrániť všetky miesta okolo svetlometov pomocou lepiacej pásky a papiera. Toto je potrebné urobiť tak, aby nedošlo k poškodeniu náteru stroja počas leštenia, čo sa stáva veľmi často aj s veľkou starostlivosťou.
·         Potom proces začína. Vezmeme si kožu so zrnitosťou 800 a prejdite  svetlomet „mokrým spôsobom“. Jednoducho to urobíme – vezmeme nádobu  s vodou a leštenie sa vykonáva na mokrom svetle. Koža musí byť neustále nasiaknutá vodou, aby nedošlo k poškodeniu svetlometov, pretože v priebehu procesu môže dôjsť k zrnám piesku alebo nečistôt, ktoré ponechajú hlboké škrabance na svetlometoch. Tomu sa musí vyhnúť.

bmw

·         Potom utrite svetlomer suchou handričkou z mikrovlákna a začnite leštiť špeciálnym leskom. Môžete to robiť ručne, ale odporúča sa použiť na tieto účely brúsku, pretože pri procese leštenia svetlometov sa ochranná vrstva vymaže, potom posledným krokom bude aplikácia ochranného leštenia a spracovania. Tento proces sa končí.