Život bez účtu v banke? Bez peňaženky? Niečo nepredstaviteľné pre väčšinu populácie na svete. No nie je to nemožné. Dokonca sa s týmto štýlom života dá uživiť aj celá rodina a nemusí bývať niekde pod mostom. Ale slušne si žiť.
Všetci, ktorí žijú bez peňazí sa zhodnú s tým, že peniaze ich zväzovali a uberali im z ich slobody. Neustále museli premýšľať nad tým, či vyjdú tento mesiac s výplatou alebo musia šetriť. Zhodujú sa v tom, že bez peňazí sa cítia oveľa zdravší a šťastnejší a k peniazom by sa už viac nikdy nevrátili, pretože ich nepotrebujú k spokojnému životu. Je to veľmi odvážne tvrdenie, ale dáva nám to aj dôvod na to, aby sme sa nad tým zamysleli. Pretože dnešná doba je naozaj plná konzumu, neustáleho nákupu a neutíchajúcich pretekov o to, kto bude mať väčší a priestrannejší dom, či záhradu. A to vôbec nie je správne.

transakce

Pretože pre život by mali byť dôležitejšie hodnoty, ktoré nám nikto nezoberie. Tie, ktoré si za peniaze ani náhodou nekúpime. Nedajú sa ani vymeniť, či predať. Jednoducho si ich musíme vybudovať.

Žiaľ v dnešnej dobe sa nedá úplne vyjsť bez peňazí, pretože si potrebujeme hradiť zdravotné poistenie a to nám za výmenný obchod nikto nedá. Je to síce smutné, ale ani to si platiť nemusíme, pokiaľ sa chceme spoľahnúť na prírodné liečivé prostriedky alebo ako sa dnes hovorí alternatívnu medicínu, ktorá tu bola odjakživa, ale ľudstvo jej postupne prestalo dôverovať. Prečo? No lebo farmaceutické firmy.. Zvyšok si doplňte podľa svojho presvedčenia.

podnikatel

Tak preto nezabúdajte veriť v svoje sny. Pretože naozaj je možné všetko. Len ľudská myseľ si navráva, že sa to nedá, pretože to nikdy neskúšala a ostatní ľudia tak nežijú. Ale to, že tak ostatní nežijú, neznamená, že vy musíte žiť tak ako žijú iní. Váš život – vaša cesta a vaša voľba. Nepremárnite túto šancu a buďte iní ako ostatní. Nezapadajte do davu. Treba to vyskúšať a táto skúsenosť vás bude posúvať len vpred. Určite nie dozadu.