Pre mnohých ľudí predstavuje najväčší problém počas cestovania to, že nevedia, čo by si mali pobaliť. Balenie a vybaľovanie je pre mnohých ľudí naozaj veľká katastrofa. To je ale v poriadku. Vždy sa nájde niečo, čo vám prekáža a nájde sa aj dôvod, prečo to tak je. Ale to neznamená, že by ste sa mali báť alebo by ste sa mali cestovania vzdať. Musíte len myslieť na to, ako čo najlepšie vymyslieť spôsob balenie. Možno ste sa doteraz balili úplne zle. A preto ste mali aj takéto problémy. Teraz však zistíte, že existuje len pár vecí, ktoré si reálne potrebujete zbaliť.

pohled
 
Baľte len to, čo potrebujete
Aj keď máte pocit, že by ste mali baliť, baliť a baliť, verte tomu, že nepotrebujete milión kúskov oblečenia a nepotrebujete ani to a hento a tamto. Najúčinnejšie je prebaľovať a to takým spôsobom, že keď máte pocit, že máte zbalené, vybalíte minimálne polovicu vecí. Čudovali by ste sa, ale je to skutočne účinné, hlavne vtedy, keď si chcete na cestách aj niečo kúpiť a nechcete len tak pozerať do neznáma na to, že nemáte v kufri ani trošku miesta. Takže, nie je to účinné? Veď to len skúste a uvidíte sami, že to ide oveľa ľahšie, ako ste si mysleli.

dobrodružství
 
A čo naozaj potrebujete?
Nikdy nezabúdajte na to, že musíte mať baterku do mobilu alebo musíte mať poriadny fotoaparát. Musíte predsa všetky svoje cesty poriadne zaznamenať, aby vám to naozaj všetko fungovalo. Niektorí ľudia oceňujú aj to, keď si zoberú denník, do ktorého si všetko zaznamenajú a dokonca si tam odkladajú aj lístky z ciest. Vždy však pamätajte na to, že presne cestovanie by vám malo prinášať v prvom rade lásku. Láska k cestovaniu je niečo, čo vás bude baviť a vďaka čomu sa vám bude žiť naozaj úžasne. Presne to je niečo, na čo by ste sa mali vždy spoľahnúť. Cestovanie je však presne niečo, čo vás musí vždy baviť a napĺňať. Nebojte sa toho a vyrazte niekam hneď zajtra.