Skôr ako sa ponoríme do tejto otázky, dovoľte nám rýchly pohľad na to, čo rozprávajú štatistické údaje:
·         Používatelia smartfónov po celom svete dosiahnu v roku 2018 hodnotu 2,5 miliárd.
·         V roku 2014 malo mať  200 miliónov majiteľov tablety iba v Spojených štátoch.
·         53% mužov a 38% žien používa inteligentné telefóny v obchode na kontrolu cien v iných obchodoch.
·         Objem mobilnej reklamy sa každým rokom zvyšuje a v roku 2016 dosiahol 100 miliárd dolárov.

počítače

Budúcnosť je odozva
Veľké množstvo ľudí teraz používa mobilné telefóny a veľká časť z nich má inteligentné telefóny. To v podstate znamená, že veľa on-line aktivít vrátane vyhľadávania, sociálnych médií a dokonca aj on-line nakupovanie a iné transakcie sa dejú prostredníctvom mobilných zariadení, ako sú smart telefóny a tablety. Práve tam prichádza koncepcia reagujúceho dizajnu. Základnou koncepciou reagujúceho dizajnu je, aby poskytoval flexibilné, užívateľské prívetivé a ľahko navigovateľné webové stránky, ktoré fungujú vo všetkých druhoch zariadení vrátane tradičných počítačov, tabletov a mobilných telefónov. Uvedené čísla budú pravdepodobne rásť, rovnako dôležitá je aj citlivá koncepcia.

Reagujúci dizajn nie je len o mobilných telefónoch
Existuje všeobecná tendencia medzi ľuďmi, aby premýšľali o vnímavom dizajne ako o jednoduchom dizajne pre mobilné telefóny. Zatiaľ čo toto je jeden zo zámerov, ľudia na dizajn reagujú oveľa viac akoby sami povedali. Pri tvorení odpovedajúcej webovej stránky si prosím pamätajte na nasledujúce body,
·         Nevytvárajte obsah veľmi jednoduchý a dajte si záležať a naplánujte všetko vopred, aby ste mohli svoj dizajn tvarovať zodpovedajúcim spôsobom. Inak nekompatibilita vášho dizajnu s obsahom spôsobí nežiaduce problémy.
·         Vzhľadom k tomu, webová stránka sa musí prispôsobiť rôznym typom zariadení, pamätajte na kvalitu a veľkosť obrázkov.
·         Buďte pripravení na zmeny, pretože zariadenia, ich schopnosti a ich veľkosti sa každým rokom menia.

mobil

·         Nakoniec nemusíte robiť všetko sami. Vyber si dobrú webovú dizajnovú službu, ktorá rozumie komplikovanosti dizajnu a vie, čo to znamená pre podniky.
·         Nikdy nezanedbajte na popularitu vašej stránky. Najmite si firmu na rozšírenie vašej stránky, pomocou napríklad reklám.
·         Nechajte sa inšpirovať vašimi obľúbenými web stránkami.
Práve vďaka týmto faktom by si mali ľudia uvedomiť, že aj dizajn webových stránok je dôležitý. A ak máte v pláne tvoriť vlastný web, snáď sme vám v niečom pomohli.