Dôležité je zamyslieť sa nad pôsobením každej izby, a nápady sa pristavia sami.
o OBÝVACIA IZBA – chcete si v nej oddýchnuť alebo každý deň tancovať? Slúži na pozeranie televízie či každovečerné stretnutia s priateľmi? Budí pocit oddychu, originality, umeleckosti, nepokoja, športového naladenia alebo čitateľského kútiku? Vyberte a choďte podľa Vašej predstavy. Pokoru môže nabudiť príjemná knižnica, steny tmavej zelenej, modrej alebo fialovej farby. Extravagantnosť využije tmavočervené, svetlozelené, krikľavo oranžové alebo viacfarebné steny. Môžete ich zladiť s farbou gauča a pridať koberec s orientálnymi vzormi. Na kombinovanie nemusíte mať vysokú školu, jednoducho si vedľa seba položte dva prvky a prípadne sa s niekým poraďte, či k sebe pasujú.

kuchyně

o KUCHYŇA – kameňom úrazu býva rozpor medzi peknou a praktickou linkou. Drevo je typické, alebo lakovaná biela (môže vyzerať, že sa o ňu treba ohromne starať, ale pravda je, že umývať ju stačí vodou s Jarom, následne vysušiť a tri týždne máte pokoj. Nevidieť na nej špinu ani fľaky). Môžete kombinovať kuchynskú dosku napríklad s kobercom alebo rúčkami na skrinkách. Zájdite do obchodov a prezrite si možnosti dresov, chladničiek, sporákov s rúrami alebo digestorov, pretože aj tie dokážu mať jemný umelecký nádych. Farba stien môže byť akákoľvek, máte možnosť doladenia k nábytku.

o SPÁLŇA – používate ju iba v noci alebo v nej máte aj zriadenú pracovňu, prípadne je spojená s obývačkou? Nech je to akokoľvek, je najlepšie, ak z nej cítite oddych a relax. Ak v nej aj pracujete, predpokladám, že sa nechcete zakaždým pozerať na krikľavo žltú stenu. Používajte svetlomodrú, svetložltú alebo akúkoľvek pre Vás na pohľad príjemnú farbu. Rovnako laďte aj nábytok, spálňa nepotrebuje byť na každom metri štvorcovom vyplnená špeciálnym prvkom. Ak samozrejme nechcete.

o KÚPEĽŇA – ráno sa zobudíte a prvé čo chcete vidieť je…? Tak presne to si do kúpeľne dajte. Ak nie ste fanúšikom čiernych sprchových kútov alebo farebných poličiek a skriniek, nemusíte ich použiť len preto, že je to zvykom. Takisto máte možnosť umývateľnej omietky, ak nepreferujete chladné kachličky. Vyrazte do obchodu, pýtajte sa a objavujte.

knihovna


Okrem týchto existuje ešte milión iných priestorov, ktoré možno zariadiť. Ste umelcom a chcete mať.