My, ako ľudská rasa obdivujeme rôzne zvieratá na našej planéte a my Európania hlavne tie, ktoré sú nám vzdialené, exotické. Pripadajú nám krásne, zaujíma nás ich životný štýl a myslenie, vlastne v TV chodí nejeden program venovaný práve tejto téme a tieto zvieratá môžeme vidieť i naživo v miestnych ZOO. Ak sú tieto zvieratá krotké a my ich sledujeme z bezpečia, pripadajú nám sympatické a obdivujeme ich. Ale veľa zvierat, predovšetkým cicavcov, nežije izolovane od ľudí len tak bez príčiny. Ich čeľade majú na svedomí obrovské množstvo ľudských obetí zabitých doslova beštiálnym spôsobom. Pozrime sa na profil pre ľudí najnebezpečnejších cicavcov, z ktorých má naša ľudská rasa zachovaný určitý rešpekt dodnes, nakoľko je vyvolaný strachom z brutálnej histórie týchto zvierat voči nám, ľuďom.

lev

Lev: Lev je nebezpečný pre okolité zvieratá, dokonca i pre svoju čeľaď. Nadarmo nie je kráľom živočíšnej ríše, s nikým sa nemazná. Jeho priemerná hmotnosť sa pohybuje od 120 až po 250 kilogramov a len v roku 1895 tieto cicavce zabili takmer 140 robotníkov, konkrétne v Keni. Bolo to spôsobené najmä tým, že v danom období a v danej oblasti následkom moru uhynulo milióny zebier a antilop, čím levy prišli o potravu. Ich útočiskom sa tak stal areál nad riekou Tsavo, kde domorodí obyvatelia stavali most. Aj napriek prvotným útokom a obetiam sa robotníci nevzdávali a stavbu mosta sa pokúšali dokončiť, no útoky boli príliš časté, ľudských obetí priveľa, čo nakoniec muselo viesť k ukončeniu stavby.

tygr

Tiger: U týchto živočíchov sa dozvieme zaujímavý fakt. Stravu v podobe ľudského mäsa zo začiatku prakticky nevyhľadávali. Na tento spôsob obživy si začali zvykať až potom ako zistili, že človek je pre nich príliš ľahká a bezbranná korisť. Jeho „ulovením“ nemuseli vynaložiť obrovskú rýchlosť a pri súboji prakticky neprišli k zraneniu. Obrazne povedané, vždy je lepší vrabec v hrsti ako holub na streche.
Leopard: Do roku 1910 zabil v Indii až 400 ľudí. Okrem svojej rýchlosti, dravosti, mocným labám a zubom disponoval ešte jednou vlastnosťou. Prežil nadmerne veľa pokusov o jeho otrávenie. Jeho schopnosti vyhnúť sa nástrahám a otrávenému jedlu sú takmer magické.