Bežný človek si pod pojmom spokojné bývanie zväčša predstaví aj potrebu externého priestoru. Pri výbere rodinného domu sa zvykne klásť podstatný dôraz aj na prevedenie a rozlohu tejto externej časti pozemku, ktorú keď dokážeme správne využiť, dopraje nám viaceré skvelé možnosti.

zábradlí na balkoně

  • Ale čo ľudia, ktorí sa presťahujú do bytovky a činžiakových domov?

Aj v prípade činžiakových domov existuje alternatívne riešenie, aké má podobu balkóna. Samozrejme, svojou rozlohou a priestorom sa nemôže rovnať exteriéru rodinných domov, ale aj z minima sa dá vyťažiť maximum. Aj balkónový priestor sa dá skromnejším spôsobom využiť k aktivitám totožných s priestranstvom rodinného pozemku. Neveríte? Tak si pozrime pár tipov a nápadov, akým spôsobom môžeme využiť balkón.

  • Zo všetkého najskôr si však ozrejmime základ, respektíve fakt, že balkón je plocha vyčnievajúca von z budovy a tým pádom je potrebným bezpečnostným opatrením, aby bola táto plocha istená zábradlím, vhodným riešením môže byť nerezove zabradlie na balkon.

balkonové zábradlí
Je príjemným miestom k posedeniu so známymi a to hlavne počas teplých jarných alebo letných dní. Stačí priniesť pár stoličiek alebo sedačku, menší stolík a plocha sa premení na spoločenský posed na čerstvom vzduchu, pričom všetko potrebné máte dostupné v interiéri.
Potrebujete sa každé ráno naštartovať cigaretou a rannou šálkou kávy? Nemusíte čakať, až kým vyjdete von do rušného prostredia. Na balkóne Vás môže čakať stolička, popolník a malý stolík na šálku. Doprajte si túto malú príjemnú chvíľku priamo u seba bez toho, aby ste zafajčili interiér.
Ak si do malých kelímkov od jogurtu, alebo priamo kvetináča zasadíte semiačka, na balkóne môžete vypestovať malé rajčiaky, pažítku,…
Potrebujete pokojné miesto na čítanie kníh, učenie sa, či lúštenie krížoviek? Nech sa páči, opäť máte po ruke balkónový priestor.