T3M

Žlté alebo modré šaty? V ktorej banke založiť účet? Variť na oleji alebo na masti? Nie ste si istí? Tak si tie správne odpovede potvrďte na našom webe.

Po akých iných papučiach by si mal siahnuť, ak nie po tých, ktoré sú vyrobené ručne z vlny z oviec? Priamo v Kyrgystane sa vyrábajú tieto papuče ručne plstením. Vďaka tomu, že sú vyrábané z vlny, tak udržiavajú vaše nohy v teple v akomkoľvek počasí a teplote. Kyrgystane je výroba takýchto papúč tradíciou. Dlhoročnou. Venujú sa tomu už niekoľko desiatok rokov. Teraz spájajú tradíciu s novodobou technológiou, aby bola táto výroba aj efektívna a menej nákladná. Tým pádom sa môžu tieto papuče dostať až ku nám, na náš slovenský trh. Každé jedny papuče prejdú rukami nejakého robotníka, ktorý sa ich výrobe venuje naplno a dostatočne už pár rokov.

slippers-5077839_1920

Ovečky v týchto oblastiach nie sú chované v ohradách ako to môžeme vidieť na našich lúkach. Ich ovce sa chovajú v stádach na neoplotených láňach. Tam sa pasú a dozerá na ne pastier spolu so svojím verným pomocníkom – psíkom. Je to veľmi zaujímavé sledovať odlišnú kultúru a zem. V tejto krajine totiž veria, že o ovce sa majú starať poctivo a nedávať ich do rôznych elektrických ohrád. Chovajú ich teda voľne.

slippers-816103_1920

Táto spoločnosť v Kyrgystane je veľmi prospešná pre celý svet, pretože tým, že berie niečo z prírody – ovčiu vlnu, tak sa zaviazala, že do prírody bude aj niečo vracať. Tým pádom vráža finančné prostriedky na ochranu a obnovu našej matičky zemi. Tá si to zaslúži. Zároveň sa na výrobu vlnených papúč nepoužíva nič iné, len vlna, farbivo a mydlo. Žiadne chemické látky, ktoré sa používajú pri výrobe iných topánok, ktoré si pravidelne obúvame. Tým, že nakúpime v tejto firmy podporíme zároveň aj ekologickú stránku našej zeme. A nielen to. Táto firma sa snaží vyrovnávať svoju uhlíkovú stopu, aby bola čo najmenšia. Je to veľmi dôležité a som rada, že si aj firmy začínajú uvedomovať, že prírodu si treba chrániť a nie ju neustále ničiť a devastovať ako tomu bolo doteraz.