Pri zmene jedálnička sa neraz dostavia tráviace ťažkosti, bolesti hlavy, problémy so spánkom, či zhoršený stav pleti. Všetky tieto príznaky, však v skutočnosti znamenajú, že vaše telo prechádza významnou očistou.
 
snídanš

Naše telo sa dokáže regenerovať neskutočne rýchlo.Pokiaľ budete čo i len dva dni konzumovať  ľahké zeleninové jedlá, čerstvé ovocie, celozrnné pečivo a piť veľa tekutín, organizmus na túto zmenu ihneď zareaguje. V prvom štádiu, ktoré sa dostaví väčšinou už po dni, sa budete cítiť veľmi dobre, vyslovene budete mať pocit, akoby ste boli ľahší. Na ďalší deň, bude síce tento stav pretrvávať, pravdepodobne však budete hladní. Na tretí deň to môže byť už horšie. Organizmus sa totiž začne prečisťovať a zbavovať všetkého zlého. Preto nie je ničím nezvyčajným, že sa objaví hnačka a tráviace ťažkosti. Základom je vydržať a hlavne piť dostatok tekutín. Vodou totiž zo svojho tela splachujete všetko zlé. ak by ste začali s takouto detoxikačnou kúrou a neprijímali tekutiny, mohli by ste sa pokojne otráviť.

mrkev
 
Medzi ďalšie negatívne prejavy patria bolesti hlavy a nočné budenie. V dôsledku toho, že sa vám začne prečisťovať pečeň, totiž môže dôjsť k poruchám spánku. Na tvári sa neraz objavia vyrážky.To isté platí aj pre ostatné časti tela. Môžete sa taktiež cítiť slabí a bez energie. Za to väčšinou môže nižšia hladina cukru, na ktorú vaše telo nie je zvyknuté. Riešením je napríklad med, alebo ovocný cukor, ktorý na jednej strane zvýši glykémiu, ale organizmu nepoškodí. 
 
Základom je vydržať. Všetky vyššie spomínané prejavy sú len dobré. Približne po dvoch až troch týždňoch, by sa všetky nepríjemné stavy, mali pomaly vytratiť. Každý organizmus funguje úplne inak, takže sa nedá uviesť presný čas, kedy vám začne byť opäť lepšie. Ak by ste mali pocit, že sa cítite naozaj zle, určite nie je na škodu zájsť za svojim obvodným lekárom. Ten vám môže poradiť s tým čo konzumovať a čo nie.