Niekoľko rokov v rade za sebou, vojenský štýl zostal jedným z hlavných trendov v pánskej móde. A to nie je prekvapujúce, tak sa stalo, že khaki a kamufláž sú podvedome spojené s mužskosťou a brutalitou. Veď ako na Vás pôsobia muži v armáde? Samozrejme, že pôvod vojenského štýlu neleží na javisku módnych mólov.

maskáč

Počas prvej a druhej svetovej vojny sa továrne na výrobu textílií a odevov zameriavali výlučne na armádu a dokonca aj po skončení nepriateľských akcií bol vďaka tomuto vojenskému štýlu nedostatok „každodenného oblečenia“ a vojenskej nadmernej ponuky. Dizajnéri si túto popularitu všimli a rýchlo si tento štýl vybrali, „prekreslili“ a prispôsobili ho pódiu. Oblečenie a doplnky vojenského štýlu sa dokonca nachádzajú na módnych prehliadkach aj ženských zbierok.
Charakteristické rysy vojenského štýlu je originálny, nezvyčajný štýl, ktorý sa ťažko zamieňa s ničím, tu sú jeho hlavné črty:

  • „Ochranné“, „špinavé“ farby: khaki, béžové, sivé, tmavo zelené, hnedé. – Camouflage tlač a variácie na tému rôznych tvarov a odtieňov.
  • Masívne, „hrubé“ príslušenstvo: široké kožené opasky s veľkými prackami, armádne žetóny, náramky, hodinky, priestranné batohy.
  • Viacvrstvové. To znamená, že môžete bezpečne kombinovať niekoľko kusov oblečenia, obliekať ich do vrstiev, tzn. navzájom.

army styl

  • Vojenský štýl je veľmi obľúbený vďaka svojej univerzálnosti. Vďaka obmedzeným tónom a voľnému strihu je vhodný pre takmer akýkoľvek tvar. Samozrejme, že je dôležité poznať mieru a nepreháňať to.
  • Ďalšia výhoda armády môže byť považovaná za dokonale kombinovanú s akýmkoľvek iným štýlom. V kancelárii môžete nosiť klasickú bielu košeľu a prísne khaki nohavice. A pre ležérny vzhľad: maskáčové nohavice, polo alebo tričko a pohodlné topánky. Ako vidíte, nič ťažké, je to jednoduché, štýlové a praktické. Páči sa to aj Vám?