Obývacia izba je miestnosť kde každý z nás trávi najviac času, preto je potrebné ju zariadiť čo najlepšie. Ak už máte vybranú podlahu, farbu stien, nábytok či televízor a rôzne iné doplnky, zostáva vám posledná no tá najdôležitejšia vec a tou je pohodlný gauč.

obývák

Výber urobte na základe preferencií, ktoré máte. Uvedomte si koľko členov rodiny žije vo vašej domácnosti, taktiež ako často mávate návštevy a ako sú početné. Na návštevy upozorňujeme preto, pretože vo väčšine domácností ak niekto príde na návštevu vo väčšom počte, často domáci nemá kam usadiť hostí. Preto je potrebné vedieť koľko ľudí by sa malo zmestiť na vašu pohovku, ak sa chcete vyhnúť noseniu stoličiek pre hostí, ktorí si nemajú kam sadnúť.

 Existujú klasické trojky, ktoré sú určené pre troch ľudí, k tomu sa odporúča dvojka ale aj jednotka, čiže kreslo. Takto máte miesto pre šiestich ľudí. Ak nechcete takto rozdelené pohovky, máte na výber aj z pohoviek v tvare U alebo L, všetko závisí od vášho priestoru, ktorý máte k dispozícii. Odporúča sa ku každej sedačke zakúpiť aj taburetku, ktorá bude ladiť a bude mať aj svoje využitie, či už na sedenie alebo odkladanie vecí.

pohovka

Na výber sú rôzne materiály, z ktorých môže byť vaša pohovka vyrobená. Obľúbené sú aj o niečo drahšie kožené pohovky, no tie majú aj svoje negatíva, hoci vyzerajú luxusne. Vtedy ak je veľmi horúco sa koža môže nahriať až na nepríjemne vysokú teplotu, to isté platí aj opačne. V zime, ak máte v dome chladnejšie preto lebo ste odišli na dovolenku a vypli ste kúrenie, vaša pohovka bude dvakrát tak studená ako vzduch vo vašom dome. Ďalším negatívom, ktoré určite každý z nás pozná, je lepenie, ak si sadnete v krátkych nohaviciach na koženú sedačku, je dosť pravdepodobné, že sa na ňu jemne ale dosť nepríjemne prilepíte, preto bude vstávanie o čosi namáhavejšie. Kvôli týmto negatívam si často veľa ľudí vyberá textilné sedačky, ktoré sú aj viac cenovo dostupné.