Dovolím si povedať, že neexistuje rodič, ktorý vy sa netešil z toho, že nemusí v noci behať k uplakanému dieťaťu. Ja spím naozaj rada, a preto som sa ešte pred narodením nášho bábätka, snažila zistiť čo najviac o tom, ako jemu aj mne, zabezpečiť čo najpokojnejší spánok. Musím povedať, že to, čo som si naštudovala naozaj funguje. Možno mám len šťastie na dokonalé dieťa, ale to si v skutočnosti nemyslím. Milé mamičky, tu je recept na to, aby ste sa aj na materskej dobre vyspali.Bábätko spí na bielej kožušine zakryté oranžovou dekou.jpg
Pohodlné ležanie robí svoje
Moje dieťa mi potvrdilo jednu vec, a to, že kvalitný matrac nenahradí nič. U mojich známych som videla i také veci, že rozrezali starý matrac na veľkú posteľ a doslova ho napchali do detskej postieľky. Možno sa vám nechce veriť. Ani mne sa nechcelo, ale je to naozaj pravda. Dieťa potrebuje originálny detský matrac Segum. Tie sú vyrábané z iných materiálov, majú iný povrch, inú tvrdosť a špeciálne spevnené boky.
Nezabúdajte na jednu skutočnosť, a to, že neexistuje žiaden bezúdržbový matrac. Deti sa v noci potia, nie jedno sa možno i čas od času pociká, taktiež nie je ničím neobvyklým, že sa do postele vyleje nejaký čaj, džús alebo kakao. Čo to znamená? To, že matrac musíte pravidelne čistiť. Ani vám, by sa nespalo dobre na špinavom matraci. Verte, že to rovnako vníma aj vaša ratolesť.
Malé zhrnutie:

  • Matrac určený pre deti
  • Kvalitný matrac
  • Pravidelná údržba – čistenie

Dieťa leží na hnedej posteli prikryté hnedou dekou.jpg
Príjemné ovzdušie
O pokojnom spánku nerozhoduje len matrac, aj keď je veľmi podstatný. V detskej izbe, by ste sa mali snažiť vytvoriť príjemné ovzdušie. Tým mám na mysli správnu teplotu a čerstvý vzduch. Ja napríklad vždy pol hodinu pred tým, ako idem svojho drobca uložiť do postieľky, otvorím okno naplno a nechám izbu dokonale vyvetrať. V lete okno ostáva otvorené minimálne na vetračku a v zime je, samozrejme, zatvorené. Teplota by sa mala pohybovať okolo dvadsiatich až dvadsiatich dvoch stupňov. Tieto dve veci, dokážu s detským spánkom urobiť hotové zázraky.