Mnoho žien si teraz určite myslí, že ide len o preklep. Kto by predsa chcel priberať? Nájdu sa medzi nami i taká, ktorí s kilami bojujú celý život, avšak ich problém je presne opačný. Ľudia s príliš rýchlym metabolizmom, môžu mať naozaj problémy s tým, že nemôžu pribrať ani kilo navyše.

socha
 
Priberať sa dá aj zdravo
 
Pokiaľ by ste začali konzumovať pokrmy s vysokým obsahom tukov, najskôr by sa to odzrkadlilo len na vašom cholesterole. Ak je totiž váš metabolizmus rýchly, je jedno či do zjete  hamburger, alebo zeleninový šalát. Vaše telo jednoducho spaľuje tuky príliš rýchlo, a preto všetko okamžite putuje von. Riešením je vyvážená a zdravá strava, ktorú je potrebné konzumovať viackrát za deň.
 
Zamerajte sa hlavne na príjem rastlinných tukov, ktoré organizmus nezaťažujú negatívnym spôsobom a navyše nezvyšujú cholesterol. Tento zdravotný problém nepatrí medzi tie zanedbateľné. Okrem toho  i človek, ktorý na sebe nemá ani deko tuku navyše, môže mať zvýšený cholesterol.
Ak  sa vám zdá nereálne, že jedením rastlinnej potravy priberiete potrebnú váhu, možno vás presvedčí príklad zo živočíšnej ríše. Napríklad sysle, ktoré sa ukladajú na zimný spánok, potrebujú počas leta nabrať na váhe i dve, či tri kilogramy. Ich strava však pozostáva výlučne z rastlín. Vyberajú si však také, ktoré majú vysoký obsah tukov, a tak zaručene priberú.

pšenice
 
Ako si zostaviť „priberajúci“ jedálniček
 
Medzi najvýživnejšie potraviny patria strukoviny. Neobsahujú žiadny cholesterol, majú však vysoký obsah bielkovín a tukov. Priekopníkom je sója, ktorú môžete konzumovať aj v podobe tofu, či mlieka.
Aj vo svete zeleniny a ovocia nájdete suroviny, ktoré vám môžu s váhou pomôcť. Za zmienku stojí avokádo, ktoré je vyslovenou tukovou bombou. Jeho veľkou výhodou je to, že si ho môžete pripraviť na milión spôsobov.
Nezabúdajte ani na príjem kvalitnej vlákniny.Jej zdrojom je hlavne celozrnné pečivo, cestoviny, kuskus, bulgur, či quinou.