Vidíte ten strom v rohu vášho pozemku? Asi sa ho chystáte zrezať. Úroda žiadna, len kopec práce s opadaným lístím. Tak na tento nápad ihneď zabudnite! Tento „neužitočný“ strom, môže vašim deťom poskytnúť zábavku na celý rok.
Tí zdatnejší kutilovia, majú pred sebou príležitosť vybudovať hotové kráľovstvo v korunách stromov.

houpačka

Domček na strome bude dobrodružstvo pre každé jedno dieťa. Ak sa v blízkosti nachádza iný strom, môžete medzi nimi postaviť jednoduchý mostík so zábradlím. Či bude pevný , alebo závesný je iba na vás. Vyberať by ste mali hlavne podľa veku svojich detí.

Ak sa v blízkosti nenachádza nič podobne vysoké, môžete fantáziu zapojiť pri schodíkoch vedúcich do domčeka. Tie môžu voľne visieť, byť zapustené do kmeňa stromu, alebo ich môžete vyrobiť napríklad zo siete.
 
Na hrubšom konári môžete vyrobiť hojdačku. Budete na ňu potrebovať iba pevné lano a dosku. Dierka na každú stranu, poriadne priviazať a je hotovo.

spacáky
 
Zopár drevených kmeňov narezaných na jednotlivé polienka, dokážu vytvoriť atraktívnu preliezačku. Stačí ich poukladať na trávnik. Jeden rad môže byť usporiadaný rovno, druhý napríklad do špirály. Takáto prírodná preliezačka zaručí nie len dobrú zábavu ale i rozvíjanie motorických schopností.
Polená môžete postaviť niekoľko metrov od seba a položiť na ne dlhú dosku. Bezpečná kladina je na svete.
 
Vytvorte spolu so svojimi deťmi pretekársku dráhu. Jej okraje vyznačte napríklad pilinami, alebo slamou. Môžu sa na nej preháňať na bicykloch alebo hrať bežecké preteky.
 
Ktoré dieťa by nemilovalo pieskovisko? Skúste postaviť jedno netradičné. Stačí ak bude o čosi väčšie, ako klasické. Doskami, alebo hrubšími konármi ho predeľte na štyri časti. Do jednej nasypte piesok, do druhej hlinu, do tretej napríklad piliny a štvrté môže byť naplnené vodou. Takto svojim deťom ponúknete nekonečné množstvo zábavy. Do hlinenej časti budú môcť sadiť rastliny. Vodná časť im poskytne priestor na hru s loďkami. Opäť nepôjde len o hru, ale i o zážitkové vzdelávanie.
 
Máte doma starý stan? Pomaľujte ho so svojimi ratolesťami na cirkusové šapitó, alebo indiánske tee-pee. Na záhrade môže byť rozložený celé leto.