Pre diabetikov je výsledná hodnota dôležitá, aby mohli spraviť následnú úpravu a regulovali správny pomer. Tieto hodnoty obsahu cukru v krvi robia v prvom rade pre seba a potom pre kontrolu lekára. Hodnota sa reguluje niekedy pomerne ľahko. Ak sme sa stravovali jedlom, ktoré má nízky obsah sacharidov, tak k dosiahnutiu správnej hladiny použijeme napríklad jednu konzumáciu tyčinky, ktorá potrebné sacharidy, cukry obsahuje. V tomto prípade je tyčinka vhodným pomocníkom, pretože je malá a obsahuje dostatok cukru. Samozrejme, vysoká hladina škodí takisto. Preto je potrebné, pravidelne si svoj stav kontrolovať.

lékař

Na meranie sa používa klasický glukomer, ktorý k určeniu vyždaduje aspoň malú kvapku krvi. Tá sa nanesie na špeciálny, vymeniteľný pásik a touto cestou klasický glukomer dokáže zistiť hladinu cukru, aká sa v krvi nachádza. Odber sa realizuje pomocu špeciálneho pera s vymeniteľným hrotom.
•        Dnes však žijeme v roku 2017 a technika, služby pokročili i v tomto smere.

Služba Môj glukomer od Orangeu
Orange je už roky známym poskytovateľom mobilných a sieťových služieb. Je úctihodné, že prišiel i s týmto riešením, vďaka ktorému si ľudia môžu odmerať hladinu glukózy pomocou mobilnej aplikácie. Máme možnosť kúpiť si rozmermi nenápadný glukomer, ktorý budeme nosiť stále so sebou ku svojmu smartfónu. Glukomer sa pripojí pomocou konektora micro USB, alebo koncovky jack. Záleží od toho, či si kúpime typ 2 in 1 MICRO, alebo 2 in 1 SMART.

cukrovka

Služba sa dá vybaviť priamo cez pobočku Orange, kde zaplatíme symbolické 1 euro a následne 3, 50 eúr mesačne. Okrem predplatenia aplikácia dostaneme i kompatibilný glukomer, 10 testovacích prúžkov, 10 lanciet, odberové pero a extra balenia testovacích prúžkov 50 ks, lanciet 100 ks.
V aplikácii si pri každom odmere môžme zaznamenať čas, dátum, aktivitu a poznámky, ktoré uznáme za vhodné. Tieto výsledky môžme poslať i nášmu lekárovi, pomocu SMS.