Zakladateľka Ana Pompa Alarcón Rawls získala myšlienku vytvoriť FindSisterhood po narodení svojho druhého dieťaťa pred pár rokmi. Ako prisťahovalecká mama bez akejkoľvek rodiny v Spojených štátoch mala pocit, že by mala existovať potreba mať systém podpory, ktorý by pomohol vychovávať svoje deti. Po spustení aplikácie si v krátkom čase získala medzi mamičkami veľmi dobré ohlasy a užívateľská základňa sa v priebehu niekoľkých krátkych týždňov rozrástla na tisíc žien.

telefon

Nie je to o selfie a dokonalom živote
S popularitou dnešných spoločenských médií je ťažké uveriť, že mladí ľudia tvrdia, že štyri z piatich najpopulárnejších spoločenských mediálnych platforiem (Instagram, Facebook, Snapchat a Twitter) skutočne zhoršujú pocity úzkosti . Celkovo miera úzkosti a depresie za posledných 25 rokov vzrástla až o 70%.
Prieskum uskutočnený v Británii v minulom roku ukázal, že respondenti, ktorí mali 14 až 24 rokov veku cítili, že Facebook, Instagram, Snapchat a Twitter majú škodlivý vplyv na ich pohodu. Zatiaľ čo uznali, že sociálne médiá im poskytli spôsob na sebavyjadrenie a budovanie komunity, povedali tiež, že zhoršujú pocity úzkosti a depresie a spôsobujú nedostatok spánku. To nevytvára skvelý obraz pre sociálne siete, ktoré by vám mohli pomôcť spojiť s ľuďmi vo vašom živote.

Anonymita je kľúčová
Na rozdiel od väčšiny ostatných sociálnych sietí, v ktorých je počet lások a priateľov viditeľne zobrazený a určuje popularitu, anonymita findSisterhood vytvára prostredie, v ktorom ženy môžu byť úprimné a zdieľajú problémy v reálnom živote. Rovnako môžu požiadať o radu bez toho, aby sa obávali, kto si môže čítať ich príspevky.

spojení

Spoločnosť používa jednosmernú kryptografiu na to, aby každý príspevok a komentár ostal v úplnej anonymite a nebol zistiteľný.Nikto vrátane členov tímu spoločnosti nevie, kto je za jednotlivými príspevkami.
Anonymné postovanie na platforme findSisterhood umožňuje používateľkám zdieľať veci, ktoré zvyčajne nebudú na iných sociálnych sieťach.Aplikácia umožňuje čítanie intímnych príbehov o sexuálnych životoch žien, výzvach materstva a iných osobných záležitostiach.