Nestačí len chodiť von a slniť sa na lavičke, prídu aj daždivé a sychravé dni, kedy je potrebné mať dobré osvetlenie aj u nás doma. Doby, kedy sme držali čiernu hodinku s babičkou, sú už dávno preč. Určite to bola veľká zábava, ale dnes už nemusíme sedieť pri sviečke, existuje rad alternatívnych riešení.

digitální pásek

Stavte na LED techniku

Môžete si vyberať z radu pásikov, diód alebo i reflektorov. Vždy záleží na vašich konkrétnych požiadavkách a tiež o aký priestor sa jedná. Iné osvetlenie budete požadovať do kuchyne a iné napríklad do kúpeľne. Každý priestor potrebuje odlišnú intenzitu, aby svetlo nebolo príliš dráždivé.
LED pásiky sa väčšinou dodávajú v dĺžke 5 metrov, čo je minimálne množstvo pre objednanie. Ak potrebujete menšiu dĺžku, väčšina e-shopov si naúčtuje poplatok, ktorý je treba pred objednávkou odsúhlasiť. Ucelenú ponuku nájdete aj tu: https://www.ledprodukt.sk/13-led-pásiky-5m.

3 najdôležitejšie faktory pre výber

· umiestnenie (ochrana krytia IP) – vnútorné, vlhké prostredie, exteriér
· svietivosť (svetelný tok v lúmenoch) – slabá, stredná, vysoká, extra vysoká
· farba – studeno biela, teple biela, červená, žltá, modrá, zelená, RGB
To sú kritériá, podľa ktorých sa budete riadiť.

Ďalším dôležitým faktorom je umiestnenie svetiel, tak aby dokonale plnili svoju funkciu. Každý pásik musí mať ochranu krytia pomocou IP a má priamu súvislosť s umiestnením. Špeciálne osvetlenie je potrebné vyberať napríklad do kúpeľne, pretože sa k nemu často dostane voda. Tu budete vyberať variantu pre vlhké prostredie, ktorú má väčšina obchodníkov tiež na sklade. Iné možnosti vám ponúka osvetlenie pre exteriér, kde je vystavené okrem vlhkosti tiež nástrahám počasia. Preto očakávate väčšiu odolnosť.

pásek

Umiestňujte je vždy na nehorľavý a teplo vodivý povrch!

Ako si vybrať svietivosť
Pokiaľ sa jedná len o dekoratívny účel, potom vám budete stačiť slabá. Do šatníkovej skrine sa hodí stredná a u pracovných plôch zvoľte vysokú. Rozhodne by ste pod nimi nemali tráviť väčšinu dňa.
Ako vidíte toto je veľmi moderné a široké riešenie pre každú domácnosť.