Či už je z Číny alebo zo Slovenska, textil sa používa a vyrába na celej zemi. Od počiatku vekov sa všetko točilo okolo látok, či šiat na seba. Každý človek si našiel ten svoj pohodlný kúsok, a niekedy aj pravý opak. Nie je to ako dnes, že si vieme zaobstarať vlastné oblečenie podľa nášho vkusu a ešte aj veľkosti.

krejčovství
 
Na každé ročné obdobie to, čo je práve trendy
Či už je vonku pod nulou, alebo naopak slnečné lúče nás zohrievajú po líci, každý z nás chce nejak vyzerať. Samozrejme dobre. Sledujeme čo je práve vo svete IN , a čo práve nie. Všetko sa mení, a plynie  s dobou. Obyčajné kúsky sa stávajú modernými, a moderné zasa nie. A takto sa to opakuje stále dookola. Máme čo robiť, aby sme to všetko stíhali sledovať. Po väčšine ľuďom byť IN, až tak nejde, skôr aby oblečenie malo funkciu akú sa od neho očakáva.
 
Na jar sú pre ženy trendykvetované blúzky či čelenky. Jednoduché svetlé farby sú geniálne na príchod teplých dní. Spravíte tak dojem, ako by už jar prišla, ale pozriete sa cez okno a tam stále prší. To nevadí máte predsa bundu s farebnou kapucňou! Tieto kúsky doslova pohltili svet. Keď vyjdeme počas daždivých dní na ulicu, zbadáme najmenej tri farebné kapucne, od zelenej farby po ružovú. Taktiež nemôžeme zabudnúť na jednofarebné  či vzorové gumáky, ktoré nás doslova zachránia pred mlákami na každom kroku. Vlete sú obľúbené krátke tričká nad pupok, či krátke nohavice. Na jeseň nemôžeme zabudnúť na dáždnik, ktorý vie poslúžiť ako dobrý módny doplnok, alebo na pršiplášť ktorý taktiež prišiel do módy. Cez zimu je dobré mať čo najteplejší šál, čiapku a rukavice. Sú dobrými spoločníkmi na chladné prechádzky.

modní doplněk
 
Textil ako hobby
Taktiež sa textil a látky používajú nahandmade výrobky. Ako sú pletené oblečenia, či hračky. Každý takýto výrobok je doslova originálny, a vyrobený s láskou. Kúpme si takýto výrobok, a podporme tým šikovných ľudí.