Ako prvý kandidát sa nám tu ponúka najväčší austrálsky suchozemský predátor – dingo. Podľa správnosti nie je skutočne pôvodným predstaviteľom predátorov v Austrálii, nakoľko bol sem dovlečený osadníkmi ako domáci pes, ktorý v tejto, vtedy divokej časti sveta, zdivel. Keďže populácia psov nemala možnosť kríženia s inými psami, zachovala si ustálený svojský ráz, aký poznáme dnes – stredne veľký pieskový divý pes, s prirodzenými inštinktami zabijaka.
divoké zvíře

Je ale dingo vraždiace monštrum? Určite mu nemožno odoprieť, že je veľmi šikovný lovec – nielenže loví malé cicavce, dokáže uloviť i veľké vačkovce ako sú klokany veľké. Svoju korisť uštvú dlhým behom, pri čom svorka loví ako prepracovaná skupina. Svoju korisť obkľúčia a silnými zubami dorážajú na nechránené časti tela, kým ich korisť od vyčerpania nepadne. I keď sa to možno zdá kruté, psovité šelmy vedia svoju obeť rýchlo usmrtiť a zbytočne ju dlho netrápia.

Je dingo pre človeka nebezpečný? I keď sa objavili prípady napadnutia dingom, väčšinou išlo len o plané poplachy – neraz sa zistilo, že to boli len zdivené domáce psi, alebo dokonca krížence medzi týmito zvieratami (tie sú pre človeka najnebezpečnejšie lebo majú dingovu dravosť a psí návyk na ľudí a tak sa ľudí neboja a nesprávajú sa všeobecne tak, ako by sa normálny dingovia mali správať). V každom prípade, dingo nie je veľmi veľký, a tak si trúfne skôr na dieťa a nie na dospelého človeka.
ptakopysk kreslený

Ako druhý kandidát, alebo skôr kandidáti, sa nám predstavia austrálske hady. Nie je určite prekvapivé, že sú na zozname – ako uštipnutie jedovatým hadom? Práve oni patria medzi zvieratá, ktoré majú na svedomí najviac úmrtí ľudí na svete. A nie je tajomstvom, že práve Austrália je miesto, kde žije najviac jedovatých hadov. Ak v Austrálii nejakého hada stretnete, s najväčšou pravdepodobnosťou bude jedovatý. Takže pozor na ne!
australský pták

Tretí smrtonosný tvor sa Vám asi bude zdať trochu zvláštny – je to kazuár austrálsky. Je to zviera podobné pštrosovi s akousi zvláštnou prilbicou na hlave, práve tá mu prepožičiava prehistorický zjav. Ako ale môže tento bizarný tvor zabíjať? Aj by ste sa čudovali – práve tento tvor má na svedomí veľa životov ľudí, práve v období hniezdenia. Jeho silné zadné nohy dokážu preraziť lebku človeka ako nič!

Posledný tvor na zozname zabijakov je vtákopysk podivný. Áno – presne tak – to malé zlaté zvieratko, čo Vám skôr pripomína čaptavého plyšáka ako zabijaka. No to sa zmení, keď ho neuvážene chytíte do rúk – strekne do Vás jed! Áno – nie je to vtip – samce vtákopyska majú na zadných nohách ostrohy, v ktorých má tak silný jed, že môže byť pre človeka aj smrteľný…