Časy zalievanej kávy sú už dávno preč a rozpustná nie je to pravé orechové. Dnes máte na trhu taký veľký výber kávovarov, že si vyberie naozaj každý. Na cenu by ste nemali až tak veľmi hľadieť, ak si chcete dopriať naozaj kvalitnú kávu a čakáte od prístroja dostatočnú životnosť. Pre lenivcov tu máme kapsľové kávovary, do ktorých len dáte kapsľu a požadovaný nápoj je za pár minút hotový.


kávovar

Pre fajnšmekrov sú v ponuke pákové kávovary a mlynčeky na kávu. Výborné je, že ponúkaný sortiment je tak široký, aký si len viete predstaviť. Tým pádom s dizajnom problémy nebudú a vy si vyberiete prístroj podľa svojho vkusu a s prihliadnutím na požiadavky vašej kuchyne. Cenovo si vyberajte kávovary aj podľa toho akým ste konzumentom. Pri menšom pošte vypitých káv sa oplatia lacnejšie kapsľové. Naopak ak ste veľká rodina a máte často návštevy, oplatí sa vám investícia do drahšieho.

Kvalitného kapsľového prístroja sa báť nemusíte, kapsle obsahujú kvalitnú kávu a príprava vám zaberie zopár sekúnd. Výhodou je cena prístroja. Nevýhodou, že musíte dokupovať kapsle a nemôžete si vyberať z akých kávových zŕn sú vyrobené. No vďaka takémuto kávovaru máte rýchlo pripravené aj latte, či čokoládu.

My sme si vybrali automatický kávovar, ktorá kávu zomelie a následne pripraví. Pohodlne nám pripraví jedným stlačením espresso, cappuccino aj latte. Stačí do neho len nasypať kávu, pripojiť nádobu s mliekom a je to. Nevýhodou pre nás boli rozmery, nakoľko máme malú kuchyňu a kávovar je veľký.

zrnková káva

Pre tých z vás, ktorý si chcú pripraviť kávu presne takú akú vám naservírujú v kaviarni, sú určené pákové kávovary. Sú zmenšenou replikou svojich kaviarenských bratov a vy sa s nimi môžete naozaj pohrať. Pri tomto druhu kávovaru potrebujete aj mlynček na kávu. Odmenou vám je čerstvo pomletý voňavý nápoj, ktorý si sami pripravíte. Musíte byť však zručný a ak máte chuť na latté, iste sa zo začiatku riadne pohráte s napenením mlieka.