1. Prístup k štatistikám služby Instagram
Instagram neposkytuje dostatočnú mieru analytických údajov a výkonnostných štatistík pre priemerného používateľa služby Instagram. Toto bol problém pre podniky, a preto vytvorili službu Instagram Insights pre firmy a výkonných používateľov.
Instagram Insights poskytuje podnikom všetky dôležité údaje, ktoré potrebujú vedieť o svojom účte. Pomáha poskytnúť prehľad o tom, čo funguje a čo nie. Poskytuje vám informácie o vašich sledovateľoch, ktoré vám pomôžu vytvoriť obraz tých, ktorí sa o vás zaujímajú.

instagram

Zobrazuje vám výkonnosť v službe Instagram za posledný týždeň – zmena počtu sledovateľov, počet príspevkov, zobrazení, dosah, zobrazenia profilu, kliknutia na webové stránky a kliknutia na e-mail. Potom vám dáva podrobné demografické údaje o vašich followeroch – ich pohlaví, veku, miestach a krajín a kedy sú najaktívnejší.
Služba Instagram Insight vám tiež umožňuje zobraziť vaše historické príspevky interakciou a zobrazeniami počas nastaveného časového obdobia, a to až do dvoch rokov.

2. Schopnosť pridať tlačidlo kontaktu
Užitočný doplnok povolený pre účty s obchodným profilom je možnosť pridať do svojho profilu tlačidlo Kontakt. Keď niekto klikne na tlačidlo, môžete ho nastaviť tak, aby vám mohli poslať e-mail, zavolať vám alebo poskytnúť mapu s vašou polohou.

3. Váš priemysel sa zobrazí vo vašom profile
Keď ste vytvorili svoju stránku Facebook, boli ste vyzvaní, aby ste si vybrali odvetvie, v ktorom vaša firma funguje. Keď potom pripojíte svoj podnikový profil Instagram na vašu stránku Facebook, táto informácia prechádza do vášho profilu Instagram. Tieto informácie môžete upraviť priamo na Instagrame.

mcbook

4. Schopnosť  inzerovať a propagovať príspevky na Instagrame
Ak máte rozpočet na propagáciu svojich príspevkov v službe Instagram, budete potrebovať obchodný profil.
Toto je ďalšia oblasť, kde je zjavné spojenie medzi Facebookom a Instagramom. Vytvárajte svoje reklamy na Facebooku a vyberte, kam chcete umiestniť svoju reklamu. Instagram je jednou z možností, ktorú vám poskytuje Facebook.