Všade kde nie je prístup k elektrickej sieti. Na kempoch, v karavane, na chalupe, na cestách…budeme skôr či neskôr potrebovať použiť nejaký domáci elektrospotrebič, minimálne budeme potrebovať nabiť batériu na smartphone, tablete či notebooku. A to bude bez prístupu k elektrickej zásuvke problém. A to aj na miestach, kde zasa často prichádza k výpadku elektrickej energie. Vo všetkých týchto prípadoch však funkčné riešenie predstavuje menic napatia 12v 220v 2000w.

menič do auta

Ide v mnohých situáciách o oceniteľnú vec, hoci ide o produkt, o ktorom niektorí spotrebitelia tak úplne nevedia a možno si kladú otázku, ako a k čomu by ho využili. A určitý náčrt odpovedí už možno našli v odseku vyššie. Poďme sa ale na tento produkt a jeho význam pozrieť ešte bližšie.

Čo to je a hlavne- prečo a kde ho dokážem využiť?

Hlavnú úlohu v tom, či môžeme nejaký spotrebič zapojiť alebo nie, zohráva zodpovedajúce napätie. Väčšina bežných domácich spotrebičov a väčšina bežnej elektroniky potrebuje zásuvku so striedavým napätím 230 v.

karavan, cestovanie

Ak sme napríklad v aute alebo v karavane, máme po ruke maximálne tak zdroj s jednosmerným napätím. A práve tu vstupujú do hry meniče napätia (invertory, striedače), ktoré dokážu premeniť jednosmerné 12v alebo 24v napätie na striedavé 220v,resp. 230v. To nám následne umožní zapojiť do tohto zdroja väčšinu známych spotrebičov či elektronických zariadení.

Ak ste na cestách alebo skrátka mimo domu, no a potrebujete si napríklad dobiť batériu na mobile, pripojiť notebook, či z rôznych dôvodov zapojiť nejaký iný elektrospotrebič či zariadenie, v aute máte po ruke len jednosmerné napätie. S meničom v takejto situácii dokážete „vyrobiť“ striedavé napätie a spolu s ním možnosť funkčne použiť konkrétne zariadenie aj bez toho, aby ste mali prístup ku klasickej elektrickej sieti.

Nemusia sa ale využívať len v aute. Sú univerzálne, využívajú sa napríklad aj v karavanoch, kamiónoch, lodiach, na chatách.