Trh s oknami určenými pre rodinné domy alebo komerčné budovy nám dnes ponúka množstvo veľmi kvalitných možností a riešení. Vybrať si ten správny materiál okien je zložité, keďže každá z možností ponúka dnes už overenú vysokú kvalitu. Najčastejšie sú v ponuke plastové, drevené, hliníkové okná alebo aj kombinácia týchto materiálov. Kým plastové okná si nájdu veľa priaznivcov vďaka ich priaznivej cene, drevené okná použité v rodinných domoch zase pôsobia veľmi útulne a príjemne. No ak uvažujete nad veľkorozmernými oknami, mali by ste uvažovať hlavne nad oknami z hliníka.

hlinikové okná

Hliníkové okná dnes ponúkajú niektoré vlastnosti, ktoré ich výrazne zvýhodňujú oproti oknám z plastu a dreva. Hliník je v porovnaní s inými materiálmi veľmi stabilný, ani pri veľkorozmerných sklenených plochách nedochádza k deformáciám. A to všetko dokáže zabezpečiť aj úzky hliníkový rám, ktorý je veľmi pevný a bez problémov zvládne aj ťažké trojsklo. Hliníkové okná a veľké presklené plochy tak pôsobia v porovnaní s inými materiálmi elegantne a moderne. Podobné rámy z plastu pôsobia výrazne objemnejšie, čím veľké presklenia strácajú požadovanú ľahkosť a vzdušnosť. Navyše materiálové vlastnosti hliníkových rámov ponúkajú vyššiu odolnosť proti požiarom a dokonca aj proti vlámaniu.

hlinikové okná

Kvalitné hliníkové okná sú finančne náročnejšie, no majú omnoho vyššiu životnosť ako plast alebo drevo, takže vyššia cena sa určite oplatí. Hliník je veľmi stály a bezúdržbový materiál, takže nároky na údržbu hliníkových okien sú minimálne. Ak sa rozhodnete pre hliníkové okná, prekvapenie vás čaká v širokej ponuke farebných odtieňov ponúkaných rámov. K dispozícii máte kompletnú ponuku farieb vzorkovníka RAL, čo vám umožňuje vybrať farbu presne na mieru podľa vašich predstáv. Dnes už sú hliníkové okná neoddeliteľnou súčasťou rodinných domov, kancelárskych priestorov a nákupných centier. Moderná architektúra využíva hliníkové systémy, ktoré ponúkajú vzácnu kombináciu funkčnosti a elegancie.