Máte jasný cieľ, akým je podnikanie? Chcete s ním konečne začať alebo už naopak máte niekoľkoročné skúsenosti a chcete v podnikateľských aktivitách pokračovať ďalej? Nie vždy je to však najrýchlejšie či najjednoduchšie, už len v prípade, ak chcete založiť svoju vlastnú firmu. Už len tento proces si pýta dosť času, peňazí, ale aj starostí a relatívne zdĺhavých byrokratických postupov. Existuje ale aj rýchlejšia cesta, ako sa stať majiteľom firmy a následne začať s plánovanými aktivitami.

Tú najrýchlejšiu cestu predstavujú ready made spoločnosti a firmy na predaj na slovensku, ktoré vznikli výhradne za účelom ich predaja. Sú zapísané v OR, majú zaplatené základné imanie a aktívne podnikať sa preto s nimi dá už behom niekoľkých hodín!

podnikateľ, biznismen

  • Na výber je niekoľko typov spoločností. Bez histórie alebo s históriou, s DPH či bez platenia DPH a zamerané na nejaký konkrétny obor, resp. druh obchodnej činnosti.

Viažu sa k nim náležité dokumenty, po ich podpise sa záujemca stáva ich majiteľom a následne sa pod ich menom môže pustiť do zamýšľanej podnikateľskej činnosti.

žena, plány, podnikanie

Hlavnou výhodou ready made spoločností je teda rýchlosť a jednoduchosť procesu, po ktorom sa záujemca stáva ich majiteľom. Faktorom je v tomto prípade, ako už bolo spomenuté fakt, že sú zapísané v obchodnom registri, sú zaregistrované na daň z príjmov a nemajú za sebou žiadne záväzky či nevyriešené pohľadávky.

Pre koho je toto riešenie vhodné?

Je to výhoda napríklad pre začínajúcich podnikateľov, resp. začínajúcich živnostníkov, čo sa chcú pustiť do pomyselnej podnikateľskej činnosti. Jednoducho, v čo najkratšom čase a so zmluvnou garanciou, že firma so sebou neprinesie nejaké nesplnené či nevyriešené pohľadávky voči iným stranám.

Rovnako tak ale táto ponuka môže osloviť skúsených podnikateľov, čo sa chcú pustiť do nejakého nového projektu a chcú sa vyhnúť zdĺhavým a náročným procesom, ktoré so sebou zakladanie novej spoločnosti zvyčajne prináša.