Pravidelný a hlavne kvalitný spánok je dôležitý, vlastne neodmysliteľný v spojitosti s našim fyzickým a psychickým zdravím. Zdravý spánok je mnohokrát tou najúčinnejšou regeneráciou, pri ktorej si s najväčším efektom oddýchne telo aj myseľ.

Ale nie vždy zažívame takéto účinky, mnohí z nás sa už dlhodobo zobúdzajú polámaní a s nedostatkom energie. Áno, na vine môže byť veľa faktorov, záleží od konkrétnej situácie, ale vôbec nie je vylúčené, že v mnohých týchto situáciách je na vine posteľ, ktorá je už skrátka stará, v určitom smere poškodená alebo proste už opotrebovaná. Každá má nejakú určitú mieru odolnosti a životnosti a ak tú svoju máte už veľa rokov, pravdepodobne vám bude poskytovať toho komfortu už len stále menej.

posteľ, kvetináč

Ale dá sa to zmeniť kúpou novej postele.

  • A to doslova novej, pretože aj ponuky postelí sa prispôsobujú dobe. Ich dizajn a technológia spracovania nebudú desaťročia rovnaké, aj táto technológia a prevedenie postelí sa inovuje. Konkrétne môže byť pre vás vhodným riešením nová kontinentalna postel Albero, prípadne mnohé iné moderné alternatívy.

Zatiaľ sa ale držme reality a vašej súčasnej postele, respektíve možných dôvodov, prečo vám kradne zdravý spánok a aké môžu byť jej zásadné chyby:

Jednoducho starnutie a fakt, že na priemernú posteľ v spálni pôsobí každý jeden deň v roku fyzická záťaž, keď na nej ležíme. Všeobecne ale platí, že moderné prevedenie používa materiály s vyššou, resp. dlhšou životnosťou. Sú to práve materiály, na ktorých sa odráža opotrebenie, a to minimálne po estetickej stránke, čo je mnohokrát ďalší dôvod, prečo si táto súčasť spálne pýta obmenu.

posteľ, červená deka

Ďalším dôvodom býva aj postupné vŕzganie a nestabilita konštrukcie. Alebo povedané ešte jednoduchšie- máte pocit, že sa tento kus nábytku onedlho rozpadne.

A nesmieme zabudnúť na ďalší, veľmi podstatný dôvod, akým je zdravotné a hygienické hľadisko. Roztoče a plesne sa totiž kamarátia so starými posteľami.