Doteraz veľa ľudí sníva o tom, že si postavia svoj vlastný dom, respektíve že sa nebudú sťahovať do prenájmu, ale všetko si zariadia pekne od základu. Ako sa hovorí- postavia dom, zasadia strom a na tomto mieste zapustia svoje korene. A možno už vedia, čo a v akom štýle by zariadili, možno už majú víziu, ako takáto stavba bude vyzerať. To všetko je však iba nehmotná a laická predstava. Musí sa vypracovať plán, projektová dokumentácia, s ktorou zvyčajne pomôžu architektialebo projektanti.

projekt, architektúra

V tomto bode však pozorný záujemca zistí, že ide o konkurenčné prostredie, resp. že na výber je hneď niekoľko odborných architektov a každý z nich má dnes už takisto svoj web. Na začiatok ich síce môžete osloviť aj viacerých naraz, získať možno potrebné informácie, prehľad, ale k dlhodobej spolupráci si už potom môžete vybrať iba jedného (ak nechcete platiť dvoch).

Otázka teda znie, ako vybrať toho najlepšieho architekta pre vás?

žena, neviem

  • Môže byť naozaj ťažké a všeobecné povedať, že ten ktorý odborník je najlepší. Dôležité je, ako to vidíte vy a či sa jeho štýl práce dokáže prispôsobiť konkrétne vašim predstavám, či teda s tým konkrétnym odborníkom máte podobný vkus.
  • Potom je faktorom samozrejme aj jeho cenník a v neposlednom rade jeho prístup, pretože s týmto človekom, ak si ho vyberiete, budete na vašom projekte pracovať z dlhodobého hľadiska.
  • Zabudnúť by ste nemali ani pozrieť si recenzie na konkrétneho architekta a riadiť sa tak aj skúsenosťami iných. V nemalej miere však musíte vsadiť aj na svoj vlastný pocit a inštinkt, pretože čo sa nepáči jednému, môže sa tomu druhému.
  • A nebojte sa vyberať si. Navštívte weby viacerých dostupných architektov, môžete s nimi začať aj e- maliovú komunikáciu a prediskutovať rôzne otázky či predstavy. Určitý pocit vo vás zanechá aj to, ako na vás pôsobí jeho webová stránka a jej prezentácia, takisto by ste na jeho webe mali nájsť portfólio realizovaných projektov.