Sklo je dnes často využívaným materiálom a prakticky ho považujeme za samozrejmosť, ale možno zabúdame, že ide o skutočný unikát s viacerými skvelými vlastnosťami. Tento materiál bol pravdepodobne využívaný už v Egypte pred takmer 4000 rokmi, ale za jeho upravený elegantný dizajn vďačíme predovšetkým Féničanom (pred 2000 rokmi), ktorí ho vedeli prispôsobiť. Jeho storočiami rôznorodé prispôsobovanie sa a tvarovanie nám doprialo dnešnú širokú škálu možností jeho využitia. Toľko z krátkej histórie, ktorá však súvisí s tým, prečo je tento materiál využívaný dodnes a prečo má svoje špecifické praktické a estetické vlastnosti.

posuvné dveře

Zamerajme sa tak na prítomnosť a predovšetkým na aktuálnu súčasnosť, kedy sa sklo začína v stále rozšírenejšom množstve využívať hlavne v stavebníctve a výraznejším spôsobom začína zdobiť čoraz viac interiérov (ale aj exteriérov). Stretneme sa s elegantným materiálom, ktorý prepúšťa svetlo a rozširuje ho celým interiérom, pričom takisto vizuálne obohatí miestnosť, v ktorej sa nachádza. Ako skvelý príklad nám poslúžia posuvné dvere zo skla https://lmmont.sk/sklenene-realizacie/sklenene-dvere/sklenene-posuvne-dvere-3/.

Práve variant posuvných dverí a ešte k tomu zo skleneného materiálu je ideálnou ukážkou a vlastne známkou moderných interiérov. Takmer priorita pre dnešné komerčné budovy či podniky, no a vkus s dávkou luxusu na čele s praktickým bývaním na strane bežných domácností. Spomenutý typ dverí dodá miestnosti moderný vzhľad, originálnosť a nezabudnime spomenúť takisto funkčnosť či šetrenie miesta.

skleněné dveře

  • V prípade skla a jeho odolnosti sme v bežných prípadoch zrejme skeptickí, nakoľko sklo je považované za krehký materiál. Preto nesmiem zabudnúť pripomenúť, že výroba sklenených dverí alebo stien pozostáva z kaleného skla, teda špecifického výrobného procesoru, na základe ktorého je potom vyrobené sklo 5x odolnejšie voči nárazom a tieto dvere sú bezpochyby určené na pravidelné bezpečné používanie. Naša bezpečnosť, ako aj odolonosť kaleného skla sú touto špecifickou výrobou zaručené.