V prípade pohodlnej a bezpečnej pravidelnej jazdy na motorke potrebujeme okrem kvalitného stroja aj správne vybavenie, respektíve oblečenie a prilbu. V oboch prípadoch a pri každom doplnku musíme vopred zvážiť ich komfort, ale predovšetkým bezpečnostné kvality. V prípade investície do prilby máme širokú ponuku. Vhodný výber by mal pozostávať na základe nášho preferovaného štýlu jazdy a motocykla. To isté prakticky platí aj pri výbere ostatných doplnkov, respektíve oblečenia, z čoho k najzaujímavejším sa radí výber motorkárskej bundy.
Ani tu nemusí byť výber taký jednoduchý a voľbu by sme si mali vopred premyslieť, no začnime pekne od začiatku a zamyslime sa nad bežnou úvahou- Uprednostním bundu textilnú alebo koženú?

motosport

Prakticky záleží tak trochu aj na vašej povahe, životnom štýle a zamestnaní. Teda pokiaľ vám nevadí prísť do práce v koženom overale, je to frajerina, ale inému možno vyhovuje „neškodný“ štýl prevedenia v podobe praktického textilu. Naopak pokiaľ sa púšťate na dlhšie trasy a bojujete so silným vetrom alebo je vaša jazda trochu viac „free“, koža je spoľahlivý a odolný materiál. Nielenže vyzerá cool, ale je zároveň odporúčaným bezpečnostným doplnkom a v prípade silného vetra sa postará o váš komfort. V prípade neutrálnejšieho, ľahšieho, vodoodolného a z určitého smeru praktickejšieho oblečenia je zasa favoritom textil. V prípade textilu vravíme aj o možnosti vyplnenia bundy zimnou vložkou, čo je typ, ktorý oceníte najmä v chladnom období alebo na pretekárskom okruhu.

jezdec

Motorkárska bunda by sa od tej „civilnej“ mala líšiť predovšetkým chráničmi. Tie by sa mali nachádzať v oblasti ramien, lakťov a chrbta. Tieto chrániče sa však dajú hocikedy vybrať a v oblasti lakťov sú výškovo nastaviteľné, aby sa prispôsobili viacerým typom postavy, respektíve dĺžke rúk. Chrbtový chránič býva spravidla vyrobený z penového materiálu.