Je niekoľko spôsobov, akými dokážeme svietiť v interiéri či v exteriéri. Takisto si môžeme bližšie posvietiť napríklad na určitý predmet alebo plochu, nie vždy a všade preto musíme k osvetleniu využiť len žiarovky, ale oceniteľný bude napríklad aj flexibilný led pas 12v.

Najmä vtedy, ak sa pri nasvietení budeme chcieť zamerať na nejakú konkrétnu vec alebo časť priestoru. Napríklad, ak budeme hľadať spôsob, akým dokážeme prakticky osvetliť kuchynskú linku alebo skrinky a poličky, no tých situácií a spôsobov, kde a ako využiť led pásik, tých je v skutočnosti ešte oveľa viac.

kuchyňa, linka

Podľa toho si môžeme vybrať aj konkrétny typ pásikov, pričom pri výbere sa okrem technických a ochranných parametrov zameriavame aj na farbu diód, respektíve na farbu svetla, kedy máme na výber pásiky s bielymi diódami, ale aj tie farebné či viacfarebné a RGB, ktoré tvoria zaujímavú kombináciu farieb, ich svietenie sa dá usmerňovať s diaľkovým ovládačom. Farby a štýl svietenia diód sa dajú s diaľkovým ovládačom regulovať podľa aktuálnej a konkrétnej atmosféry.

Tie farebné a RGB teda nachádzajú skôr dekoračné použitie. Ak chcete zvýrazniť určitú plochu, výstavný predmet, vec,… všetko, čo chcete zviditeľniť pestrým osvetlením. Farebné led pásy nachádzajú svoje využitie v predajniach, baroch, no samozrejme aj v bežných domácnostiach. A použiť sa môžu napríklad aj pri nejakej domácej oslave.

digitálny led pás

Lenže sú to aj tie, ktoré vyžarujú klasické biele svetlo a tie majú skôr funkčný a praktický účel. Napríklad sa môžu použiť, ako už bolo spomenuté, v kuchyni na nasvietenie kuchynskej linky a skríň, no takisto nachádzajú využitie v kúpeľni, kde sa s nimi dajú osvetliť zrkadlá alebo spodok vane pre lepšiu viditeľnosť, no takisto sa používajú na spoľahlivé osvetlenie schodov a podobne.

  • Skrátka všade tam, kde si potrebujete praktickým a úsporným spôsobom posvietiť na konkrétnu vec alebo pracovnú plochu.