Hliník patrí medzi všestranné materiály, ktoré sa pomerne často využívajú v stavebníctve a výrobe rôznych stavebných konštrukcií. Jednými z najčastejších stavebných konštrukcií, pri ktorých výrobe sa hliník využíva, sú hliníkové okná Lmmont.sk. Konkrétne využitie hliníku pri okenných systémoch sa nachádza v ich rámoch, kde im dodáva pevnosť a odolnosť. Okná majú následne vďaka hliníku nie len určitú dávku odolnosti, ale taktiež aj bezpečnostné vlastnosti. To znamená, že hliníkové okná sú rezistentnejšie voči ich poškodeniu či vniknutiu dovnútra a rovnako chránené aj pred vplyvmi počasia a vonkajšieho prostredia. Pokiaľ teda hľadáte bezpečnostný prvok, ktorý vášmu domovu zabezpečí ochranu proti zlodejom, vandalom alebo vydrží pôsobenie mrazu či silnej búrky alebo víchrice, okná z hliníku zvládnu čokoľvek. Okrem pevnosti, ktorú tomuto okennému systému dodáva hliník je odolnosť hliníkových okien navýšená aj o použitie bezpečnostného skla. Toto bezpečnostné sklo sa zväčša skladá z niekoľkých sklenených vrstiev a je rovnako veľmi pevné a odolné voči vlámaniu či možnému rozbitiu.

hliníkové okná

Vrátane dobrých bezpečnostných vlastností sa hliníkové okná vyznačujú zároveň aj skvelými izolačnými vlastnosťami. Dokážu totiž to zabezpečiť unikanie tepla z vykurovania, či naopak prenikanie chladu dovnútra. Z toho dôvodu sa často využívajú aj pri stavaní nízkoenergetických stavieb, kde dokážu značne ušetriť náklady na energie.

okná so žalúziami

Okrem izolácie tepla dokážu hliníkové okná veľmi dobre izolovať taktiež aj zvuky. Nie len, že bude zabezpečené súkromie z prenikania zvuku smerom von, ale podobne funguje tento systém aj naopak. To znamená, že zvuky a nepríjemný hluk z vonkajšieho prostredia nebudú prenikať dovnútra. Hliník dodáva oknám taktiež aj mimoriadne dlhú výdrž so životnosťou dosahujúcou bez problémov až niekoľko desaťročí. Použitím hliníkových okien teda získate naozaj dôkladný, odolný a bezpečný okenný systém, ktorý má veľmi dobrú životnosť, izolačné schopnosti a navyše aj moderný dizajn.
HH